Bursa Görükle Günlük Kiralık Pansiyon

Üniversite öğrencilerinin yoğun bir şekilde ikamet ettiği Görükle günlük pansiyon ihtiyaçlarının karşılanacağı  birçok kuruma sahiptir.

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı olan Görükle günlük pansiyon kiralamak için çok talep görüyor. Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin yoğun olarak talep gösterdiği bu bölgede, birçok eski ve yeni pansiyon bulunuyor. Öğrenciler ve aileleri okula kayıt olma dönemlerinde çok sık tercih edilmektedir. Hem ekonomik hem de temiz olan bu pansiyonlar neredeyse herkesin bütçesine uygundur. Son derece uygun fiyatları olan pansiyonlarımız öğrenciler ve öğrencilerin ailelerini ağırlamak için her gün temizlenmektedir.

 

Görükle Günlük Pansiyon Fiyatları

Görükle günlük pansiyon fiyatları da son derece uygundur. Bu yüzden konaklamalarda gecelik bedel hesaplanırken, uzun süreli konaklamalar söz konusu olduğunda pansiyonlar en iyi alternatifler arasındadır. Bir köy olan Görükle, üniversite kampüsünün taşınmasıyla birlikte daha hareketli bir hale gelmiştir. Son yıllarda dikkat çeken konut projelerinin de yoğunlaştığı bu alanlar son derece önemli hale gelmiştir. Fiyatlar öğrencilerin konaklamalarına uygun şekilde belirlenmiştir.

 

Görüklede Yaşam Şartları

Bursa’nın bir köyü olan Görükle, mübadele döneminde gelen Balkan Türklerinin yoğun olarak yaşadığı bir yerdir. Bu bölgeye Uludağ Üniversitesi kampüsü taşındıktan sonra, daha hareketli hale gelmiştir. Yeni konut projeleri, pansiyon ve öğrenci apartlarıyla öğrencilerin yaşam şartlarına daha uygun olan bir alanın yaratılması mümkün olmuştur.

Adını Rumca’da Koubouklia’dan alan bu köyde eskiden Rumlar yaşıyordu. Sonradan Yörüklerin yerleşmesi nedeniyle isminin Görükle olarak değiştiği tahmin edilmektedir. Öğrenciler nedeniyle birçok ev yemeği yapan lokantanın bulunduğu, okul ihtiyaçlarının şehre inmeden kolayca karşılanabildiği bir alana sahiptir.

 

Geçici ve Kalıcı Konaklamada Pansiyonlar

Aslen bir köy olan ve öğrencilerin sıkça pansiyonlarca konaklamak durumunda kaldığı Görükle günlük pansiyon seçenekleri, Atatürk Caddesi ve çevresinde en yoğundur. Burası köyün merkezidir.

Kiralık pansiyon istediğinizde, konforlu ve temiz alternatiflerimizi değerlendirebilirsiniz. Öğrenci dostu ve öğrenciler için en uygun fiyata sahip pansiyonları tercih ederek, gönül rahatlığıyla ikamet sorununuzu çözebilirsiniz. Ara dönem ve ana dönemlerde pansiyonlarımızda yer bulabilir, uzun süreli konaklamalar için ekonomik fiyat teklifleri alabilirsiniz.